Jak awansować w pracy na lepsze stanowisko?

4.9/5 - (13 votes)
Jak awansować w pracy

Podziel się postem

Jeżeli na liście Twoich celów znajduje się rozwój zawodowy, wiesz, czym jest systematyczna nauka oraz przyswajanie nowych umiejętności. Awansować można w wielu, często różniących się od siebie dziedzinach – od przemysłu budowlanego, przez branże związane z biznesem i reklamą, aż po szeroko pojęty handel. Niejednokrotnie słyszy się historie o ludziach, którzy dzięki latom ciężkiej pracy i wyrzeczeń z pozycji szeregowego pracownika zabrnęli aż na sam szczyt ogólnoświatowej, korporacyjnej machiny. Dowiedz się więcej o tym, jak awansować w pracy!

Od lat zajmujemy się profesjonalnymi szkoleniami online. Zgromadziliśmy dzięki temu wiedzę, którą pragniemy się z Tobą podzielić. Sposobów na to, jak awansować w pracy, jest całe mnóstwo i często wystarczy delikatnie zmienić swoje podejście oraz zrozumieć drugą stronę, aby w krótkim czasie zająć lepiej opłacane stanowisko.

Określ, co robisz najlepiej, a co sprawia Ci trudność

Pewność siebie jest istotna – to oczywiste, niektórzy jednak przeceniają swoje możliwości, co w wielu przypadkach da się szybko zweryfikować. Nie ma pracowników idealnych, można jednak zostać pracownikiem miesiąca lub roku. Wszelkie drobne awanse są odnotowywane i pamiętane przez osoby zarządzające. Regularnie eksponowanie swoich mocnych stron, pozwala budować coraz silniejszą pozycję w firmie i zbliżyć się do znalezienia odpowiedzi na pytanie, jak awansować w pracy.

Jak awansować w pracy? Żyj w zgodzie ze współpracownikami

Pnąc się wzwyż po szczeblach kariery, łatwo popaść w pracoholizm, zapominając przy okazji o tym, jak ważne jest budowanie pozytywnych relacji ze swoimi kolegami i koleżankami z pracy. Informowanie pracodawcy o cudzych przewinieniach może przynieść skutek odwrotny od zamierzonego. Zamiast tego lepiej pomagać współpracownikom miewającym problemy i przekazywać im wartościowe informacje.

Prawdomówność to podstawa

Jeżeli popełnisz błąd, pamiętaj, że to naturalne i przyznanie się do winy będzie dużo korzystniejsze niż jej tuszowanie. W niektórych branżach wszyscy dobrze się znają i już jedno kłamstwo może okazać się opłakane w skutkach. Nie  zapominaj o tym, że ewentualna opinia pracodawcy na Twój temat może przedostać się poza mury firmy. w której jesteś zatrudniony. Na dobre imię pracować trzeba niejednokrotnie przez długie lata – nie tylko w kontekście odpowiedzi na pytanie, jak awansować w pracy.

Prosząc o awans, musisz zaprezentować przełożonemu swoją najlepszą wersję. Nie warto podawać przy takiej okazji argumentów takich jak np. kiepska sytuacja finansowa bądź choroba. Lepiej zasugerować, że lepsza wypłata pomoże Ci się w jakiś sposób rozwijać i zdobywać nowe umiejętności oraz przysłuży się firmie. Pierwsze w kolejności do awansu są zawsze osoby pracowite, konkretne i stabilne emocjonalnie.

Systematyczność odpowiedzią na pytanie, jak awansować w pracy

Każdy poważny biznesmen wie, że czas to pieniądz. Ludzie sukcesu kładą się spać dopiero, kiedy dopną wszystko na ostatni guzik i wstają wcześnie rano, aby nie tracić ani chwili. Nie ma szans, żebyś został doceniony przez przełożonego, jeśli nie wykażesz się rzetelnością i terminowością. Weź pod uwagę, że w gruncie rzeczy niewiele osób stawia się w pracy przed czasem i bierze nadgodziny. Jeżeli naprawdę zależy Ci na awansie, warto poświecić na to swój czas. Nie chodzi o bycie nadgorliwym, ale o zaangażowanie, które pomaga każdemu, kto zastanawia się, jak awansować w pracy.

Jak awansować w pracy? Bądź ważnym ogniwem w firmie

Uczestniczenie w wydarzeniach firmowych, również tych niezwiązanych bezpośrednio z pracą (jak np. imprezy i wyjazdy integracyjne). Pozwoli Ci zżyć się z zespołem współpracowników i przełożonych. Osoby, które są powszechnie lubiane i szanowane, mają o wiele większe szanse na znalezienie odpowiedzi na pytanie, jak awansować w pracy.

Szczera rozmowa z przełożonym kluczem do tego, jak awansować w pracy

Jeżeli już masz już przekonanie, że perfekcyjnie wykonujesz powierzone Ci obowiązki i odnosisz wrażenie, że szanują Cię współpracownicy, możesz umówić się ze swoim pracodawcą na rozmowę. Zwróć uwagę na to, żeby zdecydować się właściwy moment. Okres, w którym firma akurat niedomaga finansowo, nie będzie najlepszym wyborem. Celuj raczej w moment, w którym przychody są wysokie, atmosfera w pracy przyjazna, a perspektywy na przyszłość optymistyczne.

Zapytaj swojego szefa o to, co możesz zrobić, aby jego firma działała lepiej. Może zmaga się on aktualnie z jakimś problemem, z którym Ty jesteś w stanie się uporać? Niewielu pracowników wykazuje się zaangażowaniem i osoby ambitne zostają z reguły prędzej czy później docenione. Jeśli przedstawisz swoje argumenty w sensowny sposób, może się okazać, że znacząco przybliży Cię to do awansu. Nawet jeśli Ci się nie uda, z całą pewnością zostaniesz zauważony. Bez podejmowania wyzwań nie da się piąć ku górze i znaleźć odpowiedzi na pytanie, jak awansować w pracy!

Nauka pozwala poszerzać kompetencje, gdy nie wiesz, jak awansować w pracy

To, że zajmujesz stanowisko księgowego, nie oznacza od razu, że nie możesz nauczyć się zarządzać dużymi projektami. Graficy uczą się obsługi nowych programów, a specjaliści z różnorodnych branż robią kursy na coraz bardziej skomplikowane maszyny. Na zdobywanie wiedzy zawsze jest właściwa pora i czasem wystarczy podjąć jeden krok, żeby wprowadzić w życie istotne zmiany.

Kursy KarGroup ułatwią Ci wymarzony awans!

Samodoskonalenie jest dziś proste jak nigdy wcześniej. Doradcy zajmujący się na co dzień rozwojem osobistym mogą przekazać Ci szczegółową wiedzę w wygodny sposób, za pośrednictwem naszej platformy e-learningowej. Szkolenia online są obecnie standardem, a te dostępne na naszej stronie zawierają multum przydatnych informacji i oferowane są w wyjątkowo przystępnych cenach.

Żeby awansować zawodowo, trzeba najpierw poznać swoje możliwości i stopniowo dążyć do tego, aby osiągnąć ich maksimum. Oferowany na naszej stronie Kurs budowania pewności siebie z pewnością ułatwi Ci to zadanie. Znajdziesz u nas również inne przydatne kursy, takie jak choćby Skuteczne mediacje czy Psychologia społeczna i wywieranie wpływu, na których także przekazujemy multum przydatnych wskazówek w kontekście odpowiedzi na pytanie, jak awansować w pracy. Polecamy ponadto liczne kursy specjalistyczne ułatwiające zdobycie dodatkowych kompetencji.

4.9/5 - (13 votes)

Odkryj więcej