Opiekun zwierząt domowych / Praca, która pozwala zarabiać

4.9/5 - (29 votes)
opiekundomowy2-min

Podziel się postem

Opiekun zwierząt domowych / Praca, która pozwala zarabiać

Właściciele zwierząt domowych nie szczędzą czasu oraz środków, by dbać o swoich pupilów. Oprócz wciąż rosnącego rynku produktów i usług dla psów czy kotów zauważalne jest także zapotrzebowanie na wykwalifikowanych opiekunów, którzy są w stanie fachowo zająć się zwierzętami pod nieobecność właścicieli. Nie przeszliśmy obok tego zjawiska obojętnie – zapraszamy do skorzystania z wyjątkowej okazji i ukończenia profesjonalnego kursu właśnie z tej dziedziny.

Praca na wyciągnięcie ręki

Klienci są skłonni zapłacić za opiekę nie tylko nad psami i kotami, ale także papugami, królikami, chomikami, świnkami morskimi czy innymi gatunkami. Na podstawie ukończenia kursu otrzymujesz od Kar-Group atrakcyjny certyfikat, który możesz umieścić w CV. Wiele osób kocha zwierzęta, ale nie każdy nadaje się do opieki nad nimi. Nie miej z nią żadnego problemu – dowiedz się więcej! Sprawdź ogłoszenia lokalne, a może załóż własny biznes? Kurs przyda się każdemu, kto ma wiele wspólnego ze zwierzętami domowymi.

Praca, która pozwala zarabiać

Niektórzy potraktują to jako okazję do dorobienia – inni, jako pomysł na życie, który przy odpowiednim planie zapewnia całkiem niezłe dochody. Petsitter – pod taką nazwą kryje się współcześnie opiekun zwierząt, który jest w pełni świadomy, co powinien robić, by jak najlepiej wywiązać się przedstawionych przed nim zadań.

Jakie powinny być podstawowe cechy petsittera? Tego dowiesz się z pierwszej lekcji naszego kursu, ale z pewnością zaliczają się do nich: cierpliwość, empatia czy zdecydowanie. Warto pamiętać, że opieka nad zwierzęciem domowym, które ma swoje potrzeby i przyzwyczajenia, wiąże się dużą odpowiedzialnością.

Na początku szkolenia warto także poznać zalety korzystania z profesjonalnych opiekunów. Im bardziej jest się świadomym atutów własnego zajęcia, tym łatwiej przekonać innych, że warto zapłacić za określoną usługę.

Opiekun zwierząt domowych
Opiekun zwierząt domowych

Opiekun zwierząt domowych

Kursant może podnieść swoje umiejętności kursem doszkalającym-rozwojowym. Szkolenie skierowane jest do wszystkich, którzy są zainteresowani zrozumieniem zachowania i psychiki psów, kotów, królików, papużek i chomików. Kurs skierowany jest dla właścicieli psów którzy chcą lepiej zrozumieć swojego pupila i jego psychologię.

zapisz się          przebieg kursu          program kursu

Pies – największy przyjaciel człowieka

Bardzo często wynajmuje się petsittera do opieki nad psem. Nic dziwnego, wszak czworonogi zamieszkują miliony gospodarstw domowych w Polsce, a ze względu na konieczność poruszania się czy podawania posiłków, nie można zostawiać ich na dłużej w samotności.

Dzięki naszemu kursowi internetowemu poznasz najpopularniejsze psie rasy w Polsce, ale to nie wszystko. Fachowy opiekun powinien znać specyficzną mowę ciała psiaków, wiedzieć, czym je karmić. Do tego dochodzi bardzo istotna kwestia higieny, a także zabawy na świeżym powietrzu, podczas której pupil rozładowuje nadmiar energii i cieszy się z beztroskich chwil na wolnej przestrzeni. Moduł poświęcony psom kończy się fragmentem na temat pierwszej pomocy W razie konieczności jej udzielenia ta wiedza okazuje się niezbędna…

Mają swoje ścieżki, ale też wymagają opieki

O ile psy przywiązują się do człowieka i potrzebują jego zainteresowania, koty znacznie częściej wybierają własne towarzystwo i zdają się nie potrzebować czyjegokolwiek wsparcia. To, rzecz jasna, pozory, bo domowe koty także nie mogą zostawać na dłużej same i wymagają opieki.

Ponieważ współcześnie istnieje bardzo duże zapotrzebowanie na produkty i usługi dla kotów, nasz kurs poświęca im bardzo wiele materiałów. Czego się dowiesz? Jakie są charakterystyczne cechy gotów, czym różnią się poszczególne rasy, co można wyczytać z ich mowy ciała, jak przeprowadzić zabieg pielęgnacyjny i higieniczny – wreszcie: jak lubią bawić się koty.

Istnieje wiele sytuacji, w których trzeba wiedzieć, jak ratować kota – jako właściciel lub opiekun, nie tylko weterynarz. Począwszy od opatrywania ran, złamań czy zatruć, przez użądlenia, przyduszenia, rażenie prądem, po dalszą opiekę, opiekę czy resuscytację.

4.9/5 - (29 votes)

Odkryj więcej