Szybki kurs kosmetyczny – szansa na lepszą pracę

4.9/5 - (22 votes)
kosmetyczny3-min

Podziel się postem

Zaczynasz przygodę zawodową w charakterze kosmetyczki? A może planujesz założenie własnej działalności gospodarczej? Dzięki ciężkiej pracy i zaangażowaniu jesteś w stanie osiągnąć wymierny sukces. Pamiętaj jednak, jak ważna jest edukacja – zdobywanie wiedzy, która przydaje się do świadczenia usług kosmetycznych na najwyższym poziomie. Odkryj szybki kurs kosmetyczny, który przybliża najważniejsze zagadnienia z dziedziny kosmetologii.

Kurs kosmetyczny Kar-Group

Zapraszamy na szybki kurs kosmetyczny online, który odbywa się na platformie edukacyjnej Akademii Kar-Group – Kurs kosmetyczny online – szkolenie w Kar-Group (szkolenia-kargroup.eu). Udział w szkoleniu daje możliwość samodzielnego przyswojenia niezbędnej, elementarnej wiedzy kosmetologicznej. Materiały, które omawiamy poniżej, przedstawiają pracę kosmetyczki zarówno z teoretycznej, jak i praktycznej strony.

Kurs kończy się egzaminem – testem, który należy zaliczyć przez Internet. Zdanie wymaga udzielenia 70% poprawnych odpowiedzi. Ewentualna poprawka jest bezpłatna. Za zaliczenie egzaminu końcowego przyznawany jest certyfikat ukończenia szybkiego kursu kosmetycznego.

 • Uczysz się wtedy, kiedy chcesz i możesz.
 • Otrzymujesz profesjonalne wsparcie zespołu Kar-Group.
 • Dyplom ukończenia szkolenia jest dostępny również w językach angielskim i niemieckim.
 • Oszczędzasz czas i pieniądze – uczysz się w domu, podróży i gdzie tylko chcesz.

Dlaczego warto ukończyć szybki kurs kosmetyczny?

Niezależnie, czy szukasz pracy w salonie kosmetycznym, chcesz założyć własny, a może potrzebujesz wiedzy w związku z jeszcze innymi planami zawodowymi – szkolenie Kar-Group jest propozycją właśnie dla Ciebie. Jesteśmy otwarci na potrzeby kursantów z najróżniejszych branż m.in. kosmetycznej, gastronomicznej, sportowej czy marketingowej. Mamy nowoczesną ofertę uwzględniającą nawet tak niszowe, ale interesujące tematy, jak np. Psychologia Psa – idealny kurs dla zwierzęcych behawiorystów.

Wróćmy jednak do wątku korzyści płynących z ukończenia kosmetycznego szkolenia.

Przede wszystkim, na rynku kosmetycznym panuje spora konkurencja. Kosmetyczek, szczególnie w większych miastach, jest relatywnie dużo. Zainteresowanie profesjonalnymi usługami kosmetycznymi jest wysokie. Z roku na rok Polki coraz chętniej inwestują w nieznane wcześniej metody pielęgnacji i stylizacji. Standardowy makijaż czy paznokcie hybrydowe to zaledwie podstawa – a klientki oczekują dziś dużo więcej, zwracają też uwagę na jakość usług.

Twoja renoma zależy od wielu czynników – zaangażowania, doświadczenia czy łatwości w nawiązywaniu kontaktów. Nie do przecenienia jest też wiedza. Najlepiej zarabiające i najpopularniejsze kosmetyczki zazwyczaj dużo inwestują w siebie, w swoje know-how. Branża dynamicznie idzie do przodu, zmieniają się trendy, pojawiają się nowe wytyczne i metody. Dlatego trzeba być na bieżąco i szkolić się. A szczególnie jeśli dopiero zdobywasz pierwsze doświadczenia, musisz postawić na rozwój.

Skorzystaj z możliwości, jakie stwarza szybki kurs kosmetyczny. Zdobądź wiedzę w pigułce i udowodnij, że samodzielnie przyswojona teoria przynosi znakomite rezultaty w praktycznym zastosowaniu.

Dyplom ukończenia kursu jest ważnym punktem Twojego CV i dowodem rosnącej ambicji.

Materiał dydaktyczny kursu kosmetycznego online

Moduł I

Już w pierwszym module kursu przechodzisz do konkretnych, praktycznych zagadnień związanych z pracą w gabinecie kosmetycznym. Poznajesz:

 • sposoby na organizację codziennej pracy,
 • wyposażenie gabinetu,
 • zadania, które przed Tobą stoją,
 • rolę aromaterapii w kosmetyce.

Moduł II

W drugim module nasz szybki kurs kosmetyczny skupia się na roli witamin, które są kluczowe dla procesów związanych ze stanem skóry czy włosów. Nie możemy zapominać, że właściwa suplementacja składników odżywczych jest istotna dla zdrowia, ale i urody. Swoją drogą, zapraszamy do obejrzenia filmu na temat kolagenu i jego istotnych funkcji, sprawdź poniższy materiał wideo.

Poznajesz także istotne informacje na temat trwałego usuwania owłosienia. Rosnąca liczba kobiet decyduje się na ten zabieg – dlatego musisz wiedzieć, jakie metody są współcześnie stosowane. Depilacja z trwałym efektem dotyczy m.in. owłosienia na twarzy, rękach, nogach czy w okolicach bikini. Dzięki kursowi wiesz, jak doradzać klientkom, a przede wszystkim przygotowujesz się do przeprowadzania zabiegów.Kolejny z tematów ujętych w drugim module dotyczy mikrodemabrazji, inaczej mikropeelingu. Nie jest tajemnicą, że to jeden z aktualnie najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w zabiegach kosmetycznych. Nie możesz zignorować tego faktu przygotowując swoją ofertę czy szukając pracy.Kursantki Kar-Group mają też okazję zgłębić wybrane techniki relaksacyjne oraz wiedzę z zakresu aromaterapii. Wszystko po to, by w przyszłości świadczyć kompleksowe, skuteczne usługi kosmetyczne w nowoczesnym, atrakcyjnym gabinecie.

Moduł III

Konkretów nie brakuje też w trzecim module, który skupia się na zasadach pielęgnacji skóry całego ciała, ze szczególnym uwzględnieniem dłoni czy twarzy. Nareszcie masz okazję kompleksowo spojrzeć na zabiegi kosmetyczne, które zapewniają ukojenie, ujędrnienie, oczyszczenie czy regenerację skóry. Jeśli chcesz z kolei poznać zasady zdrowego żywienia (mające wpływ na cerę), pamiętaj o naszym darmowym kursie Kar-Group – Poradnik Dietetyczny.

Moduł IV

Kurs kosmetyczny nie byłby pełen, gdyby nie obejmował zagadnienia stylizacji i makijażu. Perspektywa kosmetyczna jest tu bardzo ważna; trzeba wiedzieć np.:

 • jakie wyróżniamy rodzaje makijażu,

 • jak dobierać makijaż do kształtu twarzy,

 • co zmienia w kontekście makijażu kształt oczu.

Materiał dodatkowy

Dodatkowym materiałem na platformie e-learningowej Kar-Group są filmy o łącznej długości ponad 50 minut. Ich oglądanie nie jest obowiązkiem przed egzaminem, ale dobrze jest sprawdzić skorzystać z okazji i wzbogacić swoją wiedzę o dodatkowe, przydatne informacje – podane w przyjaznej formule video. Zobacz, jak dobrze zdobywa się wiedzę oglądając filmy. Np. w temacie błędów w makijażu doskonałym uzupełnieniem wiedzy jest poniższy poradnik Justyny Pakuły.

Podsumowanie

Szybki kurs kosmetyczny jest skierowany do zainteresowanych błyskawicznym przyswojeniem wiedzy niezbędnej w pracy współczesnej kosmetyczki. Skoro planujesz rozwój kariery zawodowej, zdobycie certyfikatu w profesjonalnej firmie szkoleniowej jest doskonałym pomysłem. Przekonaj się, że nasza wiedza w pigułce wzbogaci Twoją kosmetyczną perspektywę. A już wkrótce udowodnisz to swoim klientkom! Przed założeniem własnej działalności warto zrobić kurs na temat marketingu i reklamy. Z kolei przed rozmową kwalifikacyjną dowiedz się, jak dobrze na niej wypaść. Powodzenia!

Kurs  kosmetyczny

zapisz się          przebieg kursu          program kursu

4.9/5 - (22 votes)

Odkryj więcej