Kursy kosmetyczne dla początkujących

5/5 - (20 votes)
kurs kosmetycznyfree-min

Podziel się postem

Aby podszkolić się pod kątem umiejętności kosmetycznych, nie musisz umawiać się na kursy stacjonarne. Podstawową, niezbędną wiedzę zdobędziesz przez Internet. Nie bazuj na przypadkowych poradnikach dostępnych online. Zapisz się na profesjonalne i polecane kursy kosmetyczne dla początkujących Kar-Group. Renomowanej akademii, z której usług skorzystało już kilkanaście tysięcy kursantów.

Dlaczego warto zapisać się na kurs kosmetyczny i makijażu?

W ofercie płatnych kursów Kar-Group znajdują się dwa internetowe szkolenia bezpośrednio związane z urodą, tj. kurs kosmetyczny oraz kurs makijażu. Oba stanowią kompendium podstawowej, elementarnej wiedzy potrzebnej do wykonywania zawodu kosmetyczki czy makijażystki. Zarówno jako pracownicy zakładu, jak i prowadzącej własną działalność.

Od czegoś trzeba zacząć, prawda? I to właśnie te dwa kursy opłaca się ukończyć pozyskując certyfikat. Dyplom ukończenia szkolenia jest najlepszym potwierdzeniem dla potencjalnych klientek, że rozwijasz się i posiadasz niezbędne kompetencje. W dobie bardzo dużej konkurencji na rynku to właśnie kwalifikacje w dużej mierze decydują o przyciąganiu klientek. Rzecz jasna – liczy się też skuteczny marketing, a jego tajniki zgłębisz w innych kursach online od Kar-Group.

Kursy w Kar-Group

 1. Kurs  kosmetyczny
 2. Kurs makijażu
 3. Bezpłatny kurs kosmetyczny

Wybierasz naukę przez Internet, czyli absolutną wygodę i swobodę przygotowań. To ty „dawkujesz sobie” wiedzę. E-learning wyrównuje szanse niezależnie od miejsca zamieszkania czy codziennych obowiązków. Po prostu uczysz się wtedy, kiedy możesz, w domu czy podróży. Kursy kosmetyczne dla początkujących w Kar-Group są przystępne i uniwersalne – w sam raz na start przygody w roli stylistki lub dla nieco bardziej zaawansowanych.

Wybierasz naukę przez Internet, czyli absolutną wygodę i swobodę przygotowań. To ty „dawkujesz sobie” wiedzę. E-learning wyrównuje szanse niezależnie od miejsca zamieszkania czy codziennych obowiązków. Po prostu uczysz się wtedy, kiedy możesz, w domu czy podróży. Kursy kosmetyczne dla początkujących w Kar-Group są przystępne i uniwersalne – w sam raz na start przygody w roli stylistki lub dla nieco bardziej zaawansowanych.

Kurs kosmetyczny dla początkujących Kar-Group

Dla Twojej wygody kurs kosmetyczny został podzielony na kilka modułów tematycznych. Już w pierwszym pojawiają się praktyczne aspekty pracy w gabinecie kosmetycznym – np. jak zorganizować funkcjonowanie w takim miejscu, m.in. poprzez właściwą aranżację gabinetu. Początkowy moduł kursu jest też okazją, by omówić cele i zadania kosmetyki, a także poruszyć istotę aromaterapii, która wzmacnia efekt wielu zabiegów pielęgnacyjnych.

Drugi moduł jest już wprowadzeniem do kosmetologii. Dowiedz się z niego m.in. jaką rolę odgrywają witaminy pojawiające się w kosmetykach. Osobna lekcja jest poświęcona trwałemu usuwaniu owłosienia. Ta usługa cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem klientek. Popularna jest też mikrodemabrazja, czyli zabieg inaczej nazywany mikropeelingiem. Najogólniej mówiąc, jego założeniem jest złuszczanie zrogowaciałego naskórka strumieniem mikrokryształków. Na czym dokładnie polega, kiedy i jak warto go zastosować – to powie Ci już kurs kosmetyczny dla początkujących w Kar-Group. Podobnie jak właśnie dzięki drugiej części tego szkolenia odkryjesz najciekawsze techniki relaksacyjne.

W trzecim module zostały zgromadzone najważniejsze zabiegi związane z pielęgnacją:

 • dłoni i rąk,
 • twarzy,
 • okolic oczu,
 • skóry na całym ciele.

Nowoczesna kosmetyczka powinna posiadać wiedzę oraz praktyczne doświadczenie związane ze stylizacją oraz makijażem. Właśnie dlatego w czwartym module kursu kosmetycznego dla początkujących jest mowa o makijażu – jego rodzajach czy zasadach wynikających z kształtu twarzy czy oczu. Z poniższego filmu dowiesz zsię więcej na temat najczęstszych błędów w makijażu.

Kursy w Kar-Group

 1. Kurs  kosmetyczny
 2. Kurs makijażu
 3. Bezpłatny kurs kosmetyczny

Kar Group – kursy kosmetyczne online dla początkujących

Jeśli temat makijażu interesuje Cię w sposób szczególny i chcesz poznać więcej metod – sprawdź, czego dotyczy kurs makijażu online w Kar-Group. Punktem wyjścia są typu cery i podział na skórę:

 • normalną, tłustą, suchą i mieszaną,
 • dojrzałą, naczynkową i wrażliwą,
 • trądzikową i skłonną do alergii.

Kolejnym elementem wyróżniającym kurs makijażu w Kar-Group jest odrębna analiza kolorystyczna w makijażu – dobór barw pod kątem wiosny i lata lub jesieni i zimy. Na szkoleniu dowiadujesz się też jak:

 • rozjaśniać i cieniować twarz,
 • konturować i modelować twarz,
 • modelować brwi,
 • korygować niedoskonałości oczu,
 • zmieniać wygląd ust dzięki makijażowi.

Powyższy materiał dydaktyczny jest uzupełniony o ponad 70 minut nagrań – są one bezpłatne, a ich tematyka nie obowiązuje na egzaminie do zdania certyfikatu. Nie zmienia to faktu, że warto wykorzystać okazję i zgłębić nieco więcej wiedzy. Z poniższego materiału dowiesz się np. jak zostać makijażystką.

Jak otrzymać certyfikat za kursy kosmetyczne dla początkujących?

Żeby stać się dumną posiadaczką certyfikatu za ukończone szkolenie z kosmetyki lub makijażu musisz zdać egzamin wieńczący kurs na przynajmniej 70% poprawnych odpowiedzi. Jeśli potrzebujesz poprawki, jest ona bezpłatna. Egzamin – podobnie jak cały kurs – odbywa się na platformie e-learningowej Kar-Group, więc przystępujesz do niego w dogodnym, dowolnym terminie.

Po zdanym egzaminie niezwłocznie otrzymasz certyfikat w formacie pdf, a pocztą doślemy te dokumenty, które wybierasz i opłacasz – np. dyplom, odznakę – według potrzeb i Twoich preferencji. Od lat dokładamy wszelkich starań, by proces zapisu na kurs, sama nauka, jak i zdawanie egzaminu były wygodne i nie zabierały zbyt wiele czasu.

Wielu dotychczasowych kursantów chwaliło nasze podejście – wszechstronną pomoc na każdym etapie korzystania z zasobów Akademii Kar-Group. Działamy dla Ciebie – dla Twojego rozwoju i korzyści.

Co jeszcze zapewniają kursy kosmetyczne dla początkujących

Kursy kosmetyczne dla początkujących, które opisaliśmy powyżej, nie wyczerpują dostępnych możliwości. Jeżeli chcesz niezobowiązująco odkryć nieco tajników kosmetyki, zajrzyj na bezpłatny kurs dostępny pod adresem https://kurskosmetyczny.gr8.com/. Wystarczy, że podasz adres e-mail do newslettera, a otrzymasz dostęp do całkowicie darmowych materiałów dydaktycznych. Przygotowanych przez cenioną makijażystkę i kosmetyczkę Justynę Pakułę.

W ramach bezpłatnego kursu dowiesz się jak dbać o skórę na co dzień, jak unikać błędów w makijażu czy jak dobrać odpowiedni podkład. Zajrzyj pod wskazany wyżej adres, aby poznać cały zakres tematów. Przypominamy: za ten kurs nie zapłacisz nawet złotówki, wystarczy zapisać się do newslettera i podać adres e-mail.

Podsumowanie

Kursy kosmetyczne dla początkujących w Kar-Group pozwalają skuteczniej poznać zasady pielęgnacji skóry czy makijażu. Są doskonałym wprowadzeniem dla zupełnie początkujących lub dopiero nabierających doświadczenia kosmetyczek i makijażystek. Poszerzenie wiedzy i zdobycie certyfikatu stanowią ważne kroki na drodze zawodowego rozwoju.

5/5 - (20 votes)

Odkryj więcej