Popularne kursy online – jakie szkolenia będą na czasie ?

4.8/5 - (25 votes)
e-learning-min

Podziel się postem

Popularne kursy online – jakie szkolenia będą na czasie ?

Stwierdzenie, że „świat zmienia się na naszych oczach” wydaje się do bólu banalne, ale… trudno mu zaprzeczyć. Rozwój technologii, zmiany kulturowe czy migracje społeczeństw przyczyniają się do nieustannego rozwoju w wielu branżach. Odbija się to na rynku pracy. Niektórych współczesnych zawodów prawdopodobnie nie będzie już za kilkanaście, może kilkadziesiąt lat. Pojawią się natomiast nowe i dlatego warto mieć to na uwadze podczas wyboru szkoleń i kursów.

Najlepsze kursy / nasz RANKING

Szkolenia i kursy – krok ku lepszej przyszłości

Gdy planujesz ścieżkę edukacji (lub robią to za Ciebie rodzice), a następnie rozwijasz karierę zawodową, zwykle bierzesz pod uwagę aktualną sytuację na rynku pracy. Dostrzegasz, w których branżach zarabia się godnie, a w których trudno o pracę na miejscu. Problem w tym, że to, co dziś jest popularne, jutro może stać się kompletnie nieaktualne.

Czy kilkanaście lat temu wyobrażano sobie sukces, który dziś staje się udziałem setek zawodowych graczy komputerowych, influencerów czy youtuberów? Niektóre biznesy, które opłacają się jedynie przez moment. Doskonałym przykładem mogą być wypożyczalnie kaset video. W latach 90. były niemal gwarancją sukcesu, ale kto zawczasu nie zmienił branży, musiał zniknąć z rynku wraz z pojawieniem się formatu DVD, a szczególnie po upowszechnieniem Internetu. Co ciekawe, niezwykle popularny serwis Netflix, przy którym wielu Polaków spędza wiele wieczorów, oglądając ulubione seriale, także był kiedyś wypożyczalnią video. Niech to będzie wskazówką, że warto myśleć o przyszłości, nie tylko teraźniejszości.

Na wiele rzeczy nie mamy wpływu, ale na to, czego się uczymy – już tak. W ofercie Kar-Group znajdziesz kilkadziesiąt różnych kursów i szkoleń. Bardzo ważne, jak do nich podejdziesz. Część z nich warto potraktować jako solidne przygotowanie do pracy, która dopiero za jakiś czas przyniesie największe efekty. Istnieją przecież kompetencje, których znaczenie dopiero kiełkuje. Za 5, 10, 15 czy 20 lat świat, a więc i rynek pracy, będzie zgoła inny. Od Ciebie zależy, jak się w nim odnajdziesz.

Popularne kursy online – jakie szkolenia będą na czasie ?

Przyjrzyjmy się wybranym tematom kursów Kar-Group, analizując, w jakim kierunku mogą rozwinąć się rozmaite branże. Na co warto już dziś zwracać uwagę? Na co się przygotować?

Praca biurowa

W ofercie KarGroup znajdziesz wiele szkoleń skierowanych do pracowników biurowych, na przykład:

Doskonalenie kompetencji kierowniczych,

Zarządzanie projektami / project manager,

Menadżer rekrutacji,

Kadra kierownicza w administracji,

Pracownik biurowy,

Zarządzanie biurem,

Motywacja i budowanie zespołu – Teambuilding,

Zarządzanie zasobami ludzkimi.

Już dziś da się dostrzec, jak nawet mniejsze przedsiębiorstwa przyjmują w codziennej pracy model korporacyjny. Nie każda firma może wyglądać jak siedziba Google, ale to nie zmienia faktu, że przeciętne polskie biuro w 2020 roku różni się w sposób diametralny od biura w 2000 roku.

W przyszłości praca w rozmaitych korporacjach czy instytucjach będzie wymagała jeszcze większej elastyczności. Dobitnie pokazała to pandemia koronawirusa, gdy z dnia na dzień trzeba było wdrożyć model pracy zdalnej, a w kolejnych tygodniach i miesiącach łączyć pracę z domu z zatrudnieniem w biurze lub terenie.

Szeroko pojęta praca administracyjna i biurowa będzie wymagała coraz większej sprawności w użytkowaniu aplikacji mobilnych czy systemowego oprogramowania, między innymi w chmurze. Odchodzi się również od indywidualnego wykonywania zadań – coraz więcej czynności firmy czy instytucje realizują w ramach projektów, więc umiejętność pracy zespołowej będzie jeszcze ważniejsza.

Gastronomia

W ofercie Kar-Group znajdują się też kursy gastronomiczne, na przykład:

Szef kuchni,

Kurs kucharski,

Menedżer gastronomii,

Kurs kelnerski,

Kurs barmański.

Zapytasz: a co wspólnego z kursami przyszłości mają wyżej wymienione szkolenia, skoro dotyczą zawodów wykonywanych współcześnie? Cóż, jednego akurat możemy być pewni – człowiek jeść musiał, musi i będzie musiał. Wraz z rozwojem gospodarczym i zmianą stylu życia ludzie gotują mniej w domu, coraz chętniej wychodząc na posiłek do lokalu lub korzystając z cateringu. Do tego dochodzą coraz popularniejsze usługi w rodzaju diety pudełkowej.

Wybierając dziś ścieżki w karierze gastronomicznej, planując własny biznes w tej branży, nabywając kompetencje na kursach i szkoleniach, wybiegaj myślami w przyszłość.

Przewidywane trendy:

jeszcze większe znaczenie zasad dietetycznych,

jeszcze większe zainteresowanie dietą wegetariańską i wegańską, większa popularność dań bez laktozy, glutenu,

rosnąca popularność cateringu, alternatywne formy spotkań w lokalach gastronomicznych, wykorzystanie nowoczesnych technologii w obszarze zarządzania i promocji,

łączenie wpływów kuchni świata, doskonalenie w obszarze specjalności kuchni.

Szczególnie ten ostatni punkt daje do myślenia. Skoro granice państw stoją dziś otworem, doskonale wiadomo, jak smakuje pizza w Neapolu, hamburger w Nowym Jorku czy sushi serwowane w Azji. Klienta coraz trudniej oszukać, naciągnąć. Standardy obsługi czy nawet promocji lokali są coraz wyższe. W przyszłości musisz mieć doskonałe kompetencje, ale i świetne pomysły, żeby osiągnąć sukces w gastronomii.

Biznesy przyszłości

Wspominaliśmy już o tym, że w przyszłości niektórych zawodów nie będzie, a inne pojawią się i z miejsca będą wymagały zaangażowania najlepszych specjalistów. Wynika to chociażby z gwałtownej automatyzacji produkcji czy dynamicznego rozwoju tzw. sztucznej inteligencji i wszystkich pokrewnych technologii.

Planując własną działalność lub udaną karierę w obrębie danej branży, myśl o tym, jak będzie wyglądała ona za kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt lat. Z tą inspiracją zapraszamy Cię na takie kursy, jak:

specjalista e-biznesu,

skuteczny wizerunek w biznesie,

specjalista ds. transportu,

efektywne negocjacje w biznesie,

marketing internetowy,

specjalista ds. social media,

ochrona środowiska,

specjalista psychologii biznesu,

kurs kreatywnego nauczyciela,

specjalista cyberbezpieczeństwa.

A teraz wyjaśnijmy w 10 punktach dlaczego akurat te szkolenia można rozpatrywać w kategoriach przyszłości, nie tylko teraźniejszości.

1. E-biznes cały czas rośnie

Zakupy bez wychodzenia z domu są z roku na rok coraz popularniejsze. Sklepy internetowe funkcjonują dziś już praktycznie w każdej branży. Niektórzy klienci nie tylko w dobie pandemii rezygnują z chodzenia do galerii handlowych czy sklepów stacjonarnych. E-commerce też się rozwija. Coraz większą rolę odgrywa tu automatyzacja procesu zakupowego, upraszczanie procedur zakupu, różnorodność w metodach płatności i dostawy. Warto się szkolić, aby prowadzić dobry e-sklep, czyli taki, który wytrzyma próbę czasu i coraz wyższe wymagania klientów.

2. Transport dziś i jutro

Nie ulega wątpliwości, że polskie firmy transportowe, logistyczne i spedycyjne wiodą prym w całej Europie. Ale czy będzie tak w przyszłości? Czy pozwolą na to uwarunkowania prawne i czynniki gospodarcze? Żeby świadczyć wciąż konkurencyjne i godne zaufania usługi dla partnerów z całego kraju i świata, trzeba się rozwijać, szkolić, inspirować. Brać pod uwagę trendy i przewidywania. To jedyna – nomen omen – droga dla firm transportowych.

3. Specjalista ds. social media

Media społecznościowe przechodzą nieustanną ewolucję, łącząc coraz więcej funkcji. Pozwalają się komunikować, wyrażać swoje pragnienia i poglądy, reklamować biznes, promować twórczość i markę osobistą, archiwizować wspomnienia. Dawniej czysto rozrywkowe, dziś social media tworzą jedno z najważniejszych zjawisk społecznych. Czasem krótki wpis na Twitterze polityka lub celebryty odbija się echem na całym świecie, a mówimy przecież o 100 czy 200 znakach opublikowanych w Internecie.

Kolejne lata i dekady to po prostu rozwój obecnych i pojawianie się nowych mediów społecznościowych. One same przechodzą nieustanną metamorfozę, dlatego szkolenia są niezbędne, aby pozostawać na bieżąco ze wszystkimi funkcjami i możliwościami. Chcesz pracować jako specjalista ds. social media za 10-15 lat? W takim razie przygotuj się na ciągłą naukę!

4. Psychologia i jej niebagatelny wpływ na biznes

Im większa konkurencyjność na rynku, tym szerzej trzeba patrzeć na biznes, chociażby brać pod uwagę czynniki, które jeszcze niedawno były co najwyżej bagatelizowane lub w ogóle niedostrzegane. Nauka zwana psychologią przenika do świata biznesu. Jutro i pojutrze eksperci w tym zakresie będą cenieni jeszcze bardziej, bo będą jeszcze potrzebniejsi.

5. Wizerunek – wszyscy go kreują

Można oceniać to jako coś pozytywnego albo negatywnego, ale fakt faktem: dziś każda społeczna, biznesowa czy publiczna aktywność wiąże się mniej lub bardziej z kreowaniem wizerunku. Ten proces będzie jedynie postępował, dlatego warto szkolić się w tym, jak budować pozytywny obraz osób, przedsiębiorstw czy instytucji.

6. Negocjacje muszą być efektywne

Biznes profesjonalizuje się wszędzie. Coraz rzadsze są sytuacje, w których interes ubija się wyłącznie w nieformalnych okolicznościach, przy przysłowiowym kieliszku, na słowo. Przyszłość to jeszcze więcej strategii, analiz czy właśnie negocjacji. Aby były efektywne, trzeba poszerzać wiedzę i praktykować. Spokojnie, dla skutecznych negocjatorów praca znajdzie się w każdych czasach.

7. Marketing internetowy

Trudno wyobrazić sobie świat, w którym reklamy znikną z przestrzeni publicznej, jak bilbordy, szyldy czy plakaty, jednak coraz większe środki inwestuje się w Internet, np.:

promocję w mediach społecznościowych,

wirtualne banery,

posty sponsorowane,

content marketing.

Jeżeli będziesz szkolić się w najnowocześniejszych metodach promocji przez Sieć, na długo zapewnisz sobie solidny fach. Na rynku jest już sporo agencji marketingowych, a będzie jeszcze więcej (ewentualnie istniejące będą coraz większe). To proste: z reklamy online korzystają już wszyscy – od globalnych korporacji po jednoosobowe działalności. Różnica jest widoczna w budżetach, a cała reszta to już kwestia kreatywności i właśnie kompetencji.

8. Ochrona środowiska

Smog, efekt cieplarniany, topnienie lodowców, ginące gatunki zwierząt – problemów ze środowiskiem obserwujemy wiele i stają się one przedmiotem coraz głośniejszej debaty w przestrzeni publicznej.

Analizując rozmaite czynniki, można dojść do wniosku, że ochrona środowiska będzie jedynie zyskiwała na znaczeniu. Co to oznacza? Lepiej dla nas wszystkich, żeby tym tematem zajmowali się specjaliści. Z jednej strony naukowcy, a z drugiej kompetentni fachowcy z różnych branż, którzy np. decydują o polityce środowiskowej swojego przedsiębiorstwa. Szukasz pomysłu na zajęcie, które nie straci na aktualności? Szkol się w temacie ochrony środowiska.

9. Kurs kreatywnego nauczyciela

Zawód nauczyciela nie zniknie, ale z pewnością się zmieni. To proces, który obserwujemy na przestrzeni dekad. Każde pokolenie ma nieco innych nauczycieli. Jacy będą „belfrowie” za 10, 20, 30 lat? Miejmy nadzieję, że kreatywnie wspierający rozwój dzieci i młodzieży.

Jaki powinien być kreatywny nauczyciel w stosunku do uczniów? Czym powinien inspirować, jak zachęcać do pracy i rozwoju? Można się zastanawiać, ale lepiej sprawdzić fachową wiedzę na ten temat. Stąd nasze szkolenie skierowane do pedagogów.

10. Specjalista cyberbezpieczeństwa

Do sterroryzowania pojedynczego człowieka, instytucji czy całego społeczeństwa nie potrzeba obecnie bomb ani karabinów – wystarczą umiejętności hakerskie wykorzystane w niemoralnym celu.

Zagrożeń cyfrowych nie można bagatelizować. Z roku na rok, im bardziej rozwija się technologia, tym bardziej będziemy potrzebować coraz większych zastępów ekspertów od cyberbezpieczeństwa. Osób, które będą chronić naszych danych, naszej prywatności, naszego bezpieczeństwa. Świat staje się cyfrowy, więc i zagrożenia przenoszą się do Internetu i nowych technologii.

Podsumowując, już teraz możemy zaproponować kursantom dziesiątki szkoleń, które są atrakcyjne zarówno w kontekście dzisiejszego rynku pracy, jak i przyszłości. Gwarantujemy też rozwój i udoskonalanie oferty w kolejnych latach.

4.8/5 - (25 votes)

Odkryj więcej

Czym zajmuje się animator kultury?
porady

Czym zajmuje się animator kultury?

Pasjonuje Cię sztuka i lubisz pracować z ludźmi? Masz niewykorzystane pokłady kreatywności i mnóstwo energii do działania? Zawód animatora kultury może być dla Ciebie idealny!

10 zasad zdrowego odżywiania
porady

10 zasad zdrowego odżywiania

Dbanie o zdrową dietę to klucz do dobrego samopoczucia, energii na co dzień i utrzymania prawidłowej masy ciała. W dzisiejszych czasach, kiedy trudno się opędzić