Szkolenia hotelarskie – szkolenia dla pracowników hoteli

5/5 - (21 votes)
Kurs Menedżer hotelarstwa online

Podziel się postem

Szkolenia hotelarskie / kursy dla hotelarzy

Hotelarstwo jest branżą prężnie rozwijającą się w każdym zakątku Polski, która daje duże szanse na zatrudnienia. Dowiedz się, dlaczego warto i jakie podjąć szkolenia, aby zapewnić sobie awans w pracy, a jednocześnie świadczyć usługi na wyższym poziomie. Edukacja się opłaca, czego potwierdzeniem są coraz wyższe kwalifikacje i zarobki pracowników hotelarstwa, w dodatku różnego szczebla.

Współczesny hotel

Dawno minęły czasy, w których jest nam wszystko jedno, gdzie nocujemy. Jeżeli jesteśmy zdecydowani na wynajęcie pokoju w hotelu, a nie miejsca na polu namiotowym, oczekujemy określonych standardów. Liczba gwiazdek nie ma często większego znaczenia, ponieważ w wielu miejscach spotykamy obiekty 1- i 2-gwiazdkowe (lub w ogóle pozbawione gwiazdek), w których wnętrza są estetyczne, sam pobyt bardzo komfortowy, a obsługa stoi na wysokim poziomie.

Polacy podróżują coraz więcej i częściej, przywożąc z zagranicy nie tylko pamiątki i opaleniznę, ale również obserwacje w wielu kwestiach, również jeśli chodzi o hotelowe standardy. Nie zapominajmy, że szczególnie na kluczowych trasach i w dużych miastach sporą część gości stanowią cudzoziemcy. Dlatego od pracowników hotelu wymaga się dziś znajomości języka angielskiego i niemieckiego przynamniej w stopniu komunikatywnym, a inne są jeszcze milej widziane.

Jednak obowiązek doszkalania i podwyższania kompetencji nie dotyczy jedynie pracowników recepcji, którzy mają bezpośredni kontakt z klientem. Ogromna odpowiedzialność spoczywa na menadżerach, a także pozostałych osobach związanych z funkcjonowaniem obiektu, np. kucharzach czy ekipie sprzątającej. Liczne szkolenia dostępne na rynku, w tym w Kar-Group, pozwalają zwiększyć nie tylko umiejętności, ale i poszerzyć perspektywę, dzięki czemu wraz z upływem czasu oblicza polskich hoteli i obiektów noclegowych zmieniają się zdecydowanie na plus.

W końcu, tak po ludzku, jako goście, chcemy aby było czysto, wygodnie, przestronnie, ale i funkcjonalnie, ciekawie. Hotel musi mieć swój indywidualny charakter, ładne otoczenie i swój własny charakter – coś, co wyróżnia go na tle konkurencji, niekoniecznie niską cenę. Dlatego dowiedz się, które szkolenia pozwalają zaproponować coś wyjątkowego i kompetentnego w tej branży.

Szkolenia hotelarskie dla nowoczesnych hotelarzy

W bieżącej ofercie firmy szkoleniowej Kar-Group znajdziesz kursy, które powinny zainteresować pracowników branży hotelarskiej:

– pomoc hotelowa / domowa;

– menedżer hotelarstwa;

– specjalista ds. turystyki;

– animator czasu wolnego;

– specjalista projektowania wnętrz;

– projektowania ogrodów;

– menedżer gastronomii;

– kelnerski.

Mając na uwadze swoją rolę i funkcję w firmie, nie trzeba podejmować się wszystkich wymienionych szkoleń, ale z pewnością zdobycie jednego lub kilku certyfikatów pomoże w przygotowaniu przekonującego CV i ułatwi konkretną, skuteczną pracę zawodową.

Kurs „pomoc hotelowa / domowa” jest skierowany do osób, które poszukują zatrudnienia właśnie w tym charakterze. Tryb pracy w hotelu jest dość specyficzny, wymaga nieco innego podejścia do sprzątania czy obsługi gości niż w innych miejscach. Szkolenie pozwala oswoić się ze wszystkimi niezbędnymi detalami pracy, która służy wygodzie i zadowoleniu gości.

Szkolenie dla menadżerów jest, jak sama nazwa wskazuje, kierowane do kadry kierowniczej lub aspirującej do tej posady. Zarządzanie hotelem wymaga bardzo wielu umiejętności, holistycznego podejścia i nieustającego rozwoju. W branży co rusz pojawiają się nowe trendy, obok których nie można przechodzić obojętnie. Zarządzanie, samo w sobie, jest sporym wyzwaniem i wymaga merytorycznego przygotowania.

Z kolei dwa kolejne kursy – „specjalista ds. turystyki” oraz „animator czasu wolnego” – obrazują, jak szeroki zasięg ma działalność współczesnego hotelu. Wszak położenie obiektu (w górach, nad morzem, na Mazurach itp.) może determinować profil gościa i jego oczekiwania. Dobrze, aby udostępniać gościom w cenie lub za dodatkową opłatą sprzęt sportowy i rekreacyjny, dbać o informację turystyczną, organizować czas, także dzieciom. Hotel znacznie zyskuje dzięki rozszerzeniu działalności, właśnie z nastawieniem na wykorzystanie turystycznego potencjału okolicy.

Co więcej ?

Następne na liście szkolenia, a więc „specjalista projektowania wnętrz” oraz „projektowanie ogrodów”, również mogą przydać się pracownikom hotelu, osobom odpowiedzialnym za jego wygląd i aspekty techniczne. W końcu wszyscy chętniej płacimy za nocleg w obiektach, które są estetyczne i stylowe, tak wewnątrz, jak i w najbliższym otoczeniu. Taki certyfikat w CV z pewnością pomoże w kandydowaniu na wiele stanowisk.

Ostatnie proponowane szkolenia – kursy dla menadżerów gastronomii i kelnerów – podkreślają znaczenie kolejnej gałęzi hotelarstwa, a więc kuchni. Wiele z obiektów noclegowych prowadzi działalność gastronomiczną, ale niestety nie zawsze idzie to tak, jakby goście tego oczekiwali. Aby wprowadzić wyższe standardy związane z jedzeniem i tchnąć apetycznego ducha w mury budynku, należy postawić na szkolenia – zarówno kucharzy (łącznie z szefem), jak i kelnerów.

Szkolenia hotelarskie korzystne cenowo i łatwo dostępne

Prowadzisz obiekt w oddaleniu od dużego miasta, więc ani Ty, ani Twoi pracownicy nie macie czasu na stacjonarne szkolenia? Mamy dobrą wiadomość. Mianowicie certyfikaty ukończenia szkoleń dla hotelarzy w Kar-Group można uzyskać również przez Internet. Nowoczesna platforma e-learningowa ułatwia dostęp do materiałów edukacyjnych w dowolnym momencie, kiedy tylko masz czas na naukę.

Zdawanie egzaminu również odbywa się online i istnieje możliwość bezpłatnej poprawki. W szybkim tempie uzyskasz zastrzyk wiedzy i zdobędziesz dokumenty przydatne do zbudowania ciekawszego CV. Jeśli natomiast jesteś menedżerem lub właścicielem obiektu hotelowego, wyślij swoich pracowników na szkolenia do Kar-Group – z korzyścią dla Ciebie i Twojego biznesu.

Szkolenia hotelarskie

Przeczytaj także:

1. Jak zostać szefem kuchni ? Szkolenia dla szefów kuchni !

2. Jak reklamować restaurację ? Sprawdzone pomysły !

3. Jakie kursy warto zrobić do pracy marzeń?

5/5 - (21 votes)

Odkryj więcej