Szkolenia hotelarskie – szkolenia dla pracowników hoteli

5/5 - (21 votes)
Kurs Menedżer hotelarstwa online

Podziel się postem

Szkolenia hotelarskie / kursy dla hotelarzy

Hotelarstwo jest branżą prężnie rozwijającą się w każdym zakątku Polski, która daje duże szanse na zatrudnienia. Dowiedz się, dlaczego warto i jakie podjąć szkolenia, aby zapewnić sobie awans w pracy, a jednocześnie świadczyć usługi na wyższym poziomie. Edukacja się opłaca, czego potwierdzeniem są coraz wyższe kwalifikacje i zarobki pracowników hotelarstwa, w dodatku różnego szczebla.

Współczesny hotel

Dawno minęły czasy, w których jest nam wszystko jedno, gdzie nocujemy. Jeżeli jesteśmy zdecydowani na wynajęcie pokoju w hotelu, a nie miejsca na polu namiotowym, oczekujemy określonych standardów. Liczba gwiazdek nie ma często większego znaczenia, ponieważ w wielu miejscach spotykamy obiekty 1- i 2-gwiazdkowe (lub w ogóle pozbawione gwiazdek), w których wnętrza są estetyczne, sam pobyt bardzo komfortowy, a obsługa stoi na wysokim poziomie.

Polacy podróżują coraz więcej i częściej, przywożąc z zagranicy nie tylko pamiątki i opaleniznę, ale również obserwacje w wielu kwestiach, również jeśli chodzi o hotelowe standardy. Nie zapominajmy, że szczególnie na kluczowych trasach i w dużych miastach sporą część gości stanowią cudzoziemcy. Dlatego od pracowników hotelu wymaga się dziś znajomości języka angielskiego i niemieckiego przynamniej w stopniu komunikatywnym, a inne są jeszcze milej widziane.

Jednak obowiązek doszkalania i podwyższania kompetencji nie dotyczy jedynie pracowników recepcji, którzy mają bezpośredni kontakt z klientem. Ogromna odpowiedzialność spoczywa na menadżerach, a także pozostałych osobach związanych z funkcjonowaniem obiektu, np. kucharzach czy ekipie sprzątającej. Liczne szkolenia dostępne na rynku, w tym w Kar-Group, pozwalają zwiększyć nie tylko umiejętności, ale i poszerzyć perspektywę, dzięki czemu wraz z upływem czasu oblicza polskich hoteli i obiektów noclegowych zmieniają się zdecydowanie na plus.

W końcu, tak po ludzku, jako goście, chcemy aby było czysto, wygodnie, przestronnie, ale i funkcjonalnie, ciekawie. Hotel musi mieć swój indywidualny charakter, ładne otoczenie i swój własny charakter – coś, co wyróżnia go na tle konkurencji, niekoniecznie niską cenę. Dlatego dowiedz się, które szkolenia pozwalają zaproponować coś wyjątkowego i kompetentnego w tej branży.

Szkolenia hotelarskie dla nowoczesnych hotelarzy

W bieżącej ofercie firmy szkoleniowej Kar-Group znajdziesz kursy, które powinny zainteresować pracowników branży hotelarskiej:

– pomoc hotelowa / domowa;

– menedżer hotelarstwa;

– specjalista ds. turystyki;

– animator czasu wolnego;

– specjalista projektowania wnętrz;

– projektowania ogrodów;

– menedżer gastronomii;

– kelnerski.

Mając na uwadze swoją rolę i funkcję w firmie, nie trzeba podejmować się wszystkich wymienionych szkoleń, ale z pewnością zdobycie jednego lub kilku certyfikatów pomoże w przygotowaniu przekonującego CV i ułatwi konkretną, skuteczną pracę zawodową.

Kurs „pomoc hotelowa / domowa” jest skierowany do osób, które poszukują zatrudnienia właśnie w tym charakterze. Tryb pracy w hotelu jest dość specyficzny, wymaga nieco innego podejścia do sprzątania czy obsługi gości niż w innych miejscach. Szkolenie pozwala oswoić się ze wszystkimi niezbędnymi detalami pracy, która służy wygodzie i zadowoleniu gości.

Szkolenie dla menadżerów jest, jak sama nazwa wskazuje, kierowane do kadry kierowniczej lub aspirującej do tej posady. Zarządzanie hotelem wymaga bardzo wielu umiejętności, holistycznego podejścia i nieustającego rozwoju. W branży co rusz pojawiają się nowe trendy, obok których nie można przechodzić obojętnie. Zarządzanie, samo w sobie, jest sporym wyzwaniem i wymaga merytorycznego przygotowania.

Z kolei dwa kolejne kursy – „specjalista ds. turystyki” oraz „animator czasu wolnego” – obrazują, jak szeroki zasięg ma działalność współczesnego hotelu. Wszak położenie obiektu (w górach, nad morzem, na Mazurach itp.) może determinować profil gościa i jego oczekiwania. Dobrze, aby udostępniać gościom w cenie lub za dodatkową opłatą sprzęt sportowy i rekreacyjny, dbać o informację turystyczną, organizować czas, także dzieciom. Hotel znacznie zyskuje dzięki rozszerzeniu działalności, właśnie z nastawieniem na wykorzystanie turystycznego potencjału okolicy.

Co więcej ?

Następne na liście szkolenia, a więc „specjalista projektowania wnętrz” oraz „projektowanie ogrodów”, również mogą przydać się pracownikom hotelu, osobom odpowiedzialnym za jego wygląd i aspekty techniczne. W końcu wszyscy chętniej płacimy za nocleg w obiektach, które są estetyczne i stylowe, tak wewnątrz, jak i w najbliższym otoczeniu. Taki certyfikat w CV z pewnością pomoże w kandydowaniu na wiele stanowisk.

Ostatnie proponowane szkolenia – kursy dla menadżerów gastronomii i kelnerów – podkreślają znaczenie kolejnej gałęzi hotelarstwa, a więc kuchni. Wiele z obiektów noclegowych prowadzi działalność gastronomiczną, ale niestety nie zawsze idzie to tak, jakby goście tego oczekiwali. Aby wprowadzić wyższe standardy związane z jedzeniem i tchnąć apetycznego ducha w mury budynku, należy postawić na szkolenia – zarówno kucharzy (łącznie z szefem), jak i kelnerów.

Szkolenia hotelarskie korzystne cenowo i łatwo dostępne

Prowadzisz obiekt w oddaleniu od dużego miasta, więc ani Ty, ani Twoi pracownicy nie macie czasu na stacjonarne szkolenia? Mamy dobrą wiadomość. Mianowicie certyfikaty ukończenia szkoleń dla hotelarzy w Kar-Group można uzyskać również przez Internet. Nowoczesna platforma e-learningowa ułatwia dostęp do materiałów edukacyjnych w dowolnym momencie, kiedy tylko masz czas na naukę.

Zdawanie egzaminu również odbywa się online i istnieje możliwość bezpłatnej poprawki. W szybkim tempie uzyskasz zastrzyk wiedzy i zdobędziesz dokumenty przydatne do zbudowania ciekawszego CV. Jeśli natomiast jesteś menedżerem lub właścicielem obiektu hotelowego, wyślij swoich pracowników na szkolenia do Kar-Group – z korzyścią dla Ciebie i Twojego biznesu.

Szkolenia hotelarskie

Przeczytaj także:

1. Jak zostać szefem kuchni ? Szkolenia dla szefów kuchni !

2. Jak reklamować restaurację ? Sprawdzone pomysły !

3. Jakie kursy warto zrobić do pracy marzeń?

5/5 - (21 votes)

Odkryj więcej

jak nauczyć się odpoczywać
kurs

10 sposobów, jak nauczyć się odpoczywać

Ilość bodźców, które docierają do ludzi, szczególnie mieszkających w dużych aglomeracjach miejskich, potrafi być dziś ogromna. Wszechobecny hałas oraz mnogość kolorów i informacji sprawiają, że

kurs

Kurs zarządzanie magazynem przez internet

  Kurs zarządzanie magazynem przez internet Kurs zarządzanie magazynem przez internet to szkolenie, które cieszy się co raz większym zainteresowaniem. Zapraszamy na kurs szczegóły w

kurs

Kurs dekoracja przestrzeni online

Kurs dekoracja przestrzeni online Kurs dekoracja przestrzeni przez internet to szkolenie, które cieszy się co raz większym zainteresowaniem. Zapraszamy na kurs szczegóły w linku poniżej.