Kursy budowlane online i stacjonarne w Kar-Group

4.9/5 - (23 votes)
budowlaniecwpis-min

Podziel się postem

Kursy budowlane online i stacjonarne w Kar-Group

Tak jak istnieje duże zapotrzebowanie na specjalistów w dziedzinie IT, tak pracodawcy poszukują też budowlańców, majstrów i różnego rodzaju fachowców. Gdyby nie napływ pracowników zagranicznych, wiele inwestycji praktycznie nie udałoby się zrealizować. Dlatego zachęcamy do rozwoju zawodowego poprzez uczestnictwo w kursach stacjonarnych i zawodowych. Dzięki nim, łatwiej znajdziesz zatrudnienie w branży budowlanej lub rozwiniesz w niej swój biznes.

Fachowcy nie narzekają na brak zajęć

Z czego wynika ogromne zapotrzebowanie na pracowników fizycznych i specjalistów w zakresie budownictwa, remontów czy wykończenia? Można wskazać wiele czynników, a część z nich jest widoczna gołym okiem. Kolejne osiedla mieszkaniowe wyrastają w poszczególnych miastach w ogromnym tempie. Wciąż istnieje duże zainteresowanie budownictwem jednorodzinnym. Wiele nieruchomości przeznacza się do kompletnej renowacji, choćby pod kątem wynajmu czy sprzedaży na rynku wtórnym. Do tego dochodzą potężne inwestycje infrastrukturalne oraz przemysłowe.

Z innej strony, panuje deficyt specjalistów. W pewnym momencie spadło zainteresowanie szkołami zawodowymi, a wielu fachowców wyjechało na Zachód. Pracodawcy posiłkują się dziś budowlańcami i pracownikami innego typu z zagranicy, ponieważ zwyczajnie – brakuje polskich rąk do pracy, mimo zauważalnego wzrostu wynagrodzeń.

Co jeszcze ?

Jeszcze innym zagadnieniem jest jakość świadczonej pracy. Wiadomo, że nikt nie chce płacić za słabo wykonane zlecenie. Nie trzeba oglądać telewizyjnych programów w rodzaju „Usterki” by wiedzieć, że nie każdy „fachowiec” postępuje uczciwie i rzetelnie. Dlatego wykwalifikowani, sprawdzeni, doświadczeni pracownicy są tym bardziej w cenie – mogą liczyć na stałe i satysfakcjonujące finansowo zatrudnienie lub rozwijać własny biznes, proponując stawki znacznie wyższe, niż jeszcze kilka, kilkanaście lat temu.

Każdy, kto jest zainteresowany pracą fizyczną i fachową, powinien zainteresować się szansami rozwoju, które dają po prostu dodatkowe możliwości i wiedzę, którą przekuwa się na wymierne korzyści. Certyfikaty ukończonych kursów są świadectwem ambicji oraz profesjonalnego podejścia. Jeśli pracodawca ma do wyboru kogoś, kto nie jest w stanie wylegitymować się ani wykształceniem, ani doświadczeniem oraz kogoś, kto posiada dokumentację świadczącą o podjętej nauce – raczej na pewno wybierze tę drugą osobę.

Wystarczy zajrzeć do branżowych statystyk czy opracowań i raportów, by przekonać się, jak duża podaż panuje na budowlanym rynku pracy. Opłaca się być elektrykiem, hydraulikiem, ociepleniowcem, monterem, glazurnikiem, zbrojarzem, cieślą, murarzem, brukarzem, stolarzem, spawaczem, dekarzem, tynkarzem czy operatorem maszyn. Podobnie jak opłaca się zdobyć uniwersalne kwalifikacje majstra, który nie ogranicza się do jednej specjalności i jest w stanie świadczyć zróżnicowane usługi na wysokim poziomie.

Kursy, które zmieniają perspektywę

Być może masz w CV ukończoną szkołę zawodową lub techniczną, być może nie. W obu przypadkach i tak warto sprawdzić ofertę kursów doszkalająco-rozwojowych, które – jak sama nazwa wskazuje – otwierają na nowe możliwości poprzez poszerzenie dotychczasowej wiedzy oraz umiejętności.

Ponieważ formuła kursu stacjonarnego wiąże się z pewnymi ograniczeniami (przede wszystkim w związku z konkretnymi godzinami zajęć czy odległą lokalizacją), wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom współczesnych odbiorców i oferujemy kursy internetowe.

E-learning wyrównuje szanse wszystkich, którzy chcą się rozwijać. Studenci, bezrobotni, pracownicy fizyczni czy osoby zajmujące się domem lub prowadzące firmę – każdy może przecież znaleźć chwilę czasu, by samodzielnie przyswoić wybrane fragmenty materiałów dydaktycznych.

Zasady naszych kursów są bardzo przejrzyste. Po uiszczeniu części lub całości opłaty uzyskujesz dostęp do specjalnej platformy e-learningowej i cyfrowych zasobów kursu. Wówczas masz 60 dni na samodzielne zapoznanie się z poszczególnymi lekcjami. Nieważne, czy uczysz się przed snem czy w drodze do pracy albo w weekendy – liczy się efekt, czyli przygotowanie do egzaminu, który również odbywa się online, nie trzeba wychodzić z domu, by do niego przystąpić.

Egzamin ma formę testu, a zakres pytań nie wykracza poza obowiązkowy materiał. Kursy uzupełniamy także o materiały dydaktyczne dla chętnych, które pozwalają poszerzyć wiedzę i zainteresować się pokrewnymi dziedzinami. Korzystna cena i wygodna formuła kursu przekonała już bardzo wiele osób, które dziś odnajdują się w najrozmaitszych branżach. Za ukończenie szkolenia otrzymuje się certyfikat i dokumentację, także w języku obcym, aby móc wzmocnić swoje CV, zarówno na polskim, jak i zagranicznym rynku, gdzie poszukiwani są wykwalifikowani fachowcy.

Kursy budowlane online

Biorąc pod uwagę wszystkie udogodnienia i korzyści… warto spróbować. Nic nie zastąpi praktycznego doświadczenia, ale by je zdobyć, należy się odpowiednio przygotować, a to właśnie umożliwiamy.

Kursy szkolenia-kargroup.eu związane z branżą budowlaną

Kursy budowlane online

Majster budowlany

Kursant może podnieść swoje umiejętności kursem doszkalającym-rozwojowym. Kurs pomoże zdobyć wiedzę do wykonywania pracy. Szkolenie skierowane dla osób chcących kształcić się w zakresie pracy budowlanej i w budownictwie. Kurs pomoże zdobyć wiedzę i podstawowe kompetencje do wykonywania pracy.

Specjalista budownictwa

Kursant może podnieść swoje umiejętności kursem doszkalającym-rozwojowym. Kurs pomoże zdobyć wiedzę i podstawową wiedzę do wykonywania pracy w firmach o charakterze: wykończenia wnętrz, ocieplenia, sucha zabudowa. Szkolenie skierowane dla osób chcących kształcić się w zakresie pracy budowlanej i w budownictwie.

Nieco bardziej rozbudowanym kursem jest specjalne szkolenie przeznaczone dla specjalistów w zakresie budownictwa. Oprócz wstępu, na dobry początek są przedstawiane zagadnienia ogólne, ale niezbędne do zrozumienia kolejnych lekcji. Pojawiają się definicje, materiały, siły czy wymogi projektowe. Rozważania dotykają kwestii trwałości, stateczności czy wytrzymałości, zahaczają nie tylko o wiedzę praktyczną, ale również elementarną fizykę, która trzeba zrozumieć, by być dobrym budowlańcem.

Kolejny moduł dotyczy posadowienia budynku. To z tej odsłony kursu dowiesz się więcej na temat fundamentów – ich rodzajów oraz zasad i metod wykonywania. Pojawia się również kwestia wykopów, izolacji oraz odwadniania, czyli wszystko, co niezbędne do prawidłowego wykonania podstaw każdego budynku.

Skoro mamy już fundamenty, pora wznieść ściany i właśnie temu jest poświęcony kolejny moduł. Czym różnią się ściany drewniane wieńcowe, słupowo – ryglowe i wykonane z bali? Czym są ściany osłonowe? Jakie znaczenie mają warstwy w przypadku ścian murowanych? To tylko część pytań, na które znajdziesz odpowiedź w tej części kursu.

Niezbędnym elementem budynku jest jej strop:

drewniany;

stalowy;

żelbetowy;

gęstożebrowy;

zespolony.

O tych wszystkich rodzajach i ich parametrach technicznych dowiesz się z piątej części kursu. Pozostałe lekcje dotyczą dachów (drewnianych, żelbetowych i stalowych) oraz zagadnienia bezpieczeństwa. Każdy specjalista powinien wiedzieć, co jest przyczyną wypadków. Kto ponosi za nie odpowiedzialność, jak należy zorganizować plac budowy, jak składować materiały, urządzenia oraz instalacje… Do tego dochodzą przecież prace na wysokościach i inne potencjalne zagrożenia.

Podsumowując – widać jak szeroki, a zarazem praktyczny jest zakres kursu dla specjalistów budownictwa, do którego ukończenia serdecznie zachęcamy. Oczywiście także w tym przypadku zachęcamy kursantów do zapoznania się z lekturami motywującymi i uczącymi odnosić sukces.

Nie zwlekaj – ucz się już teraz

Nasza oferta jest znacznie szersza i obejmuje między innymi kursy związane z ogrodnictwem oraz aranżowaniem wnętrz. Im więcej certyfikatów zdobędziesz, tym silniejsze będą Twoje argumenty na rynku pracy. Dla ambitnych i wszechstronnych łatwiej o dochodowe zajęcie. Przekonaj się, że warto rozszerzać kompetencje także w branży budowlanej, gdzie z jednej strony brakuje rąk do pracy, a z drugiej – istnieje deficyt prawdziwych fachowców.

Gdy poszukujesz zatrudnienia lub rozwijasz swój biznes nie trać czasu. Po prostu jak najszybciej zdobądź wiedzę, która Cię wyróżni, która otworzy nowe perspektywy. Dziś, w dobie stron ogłoszeniowych, aplikacji mobilnych i różnorodnych form zatrudnienia oraz prowadzenia firmy jest bardzo dużo ścieżek, którymi warto podążyć. Wybierz tę, która daje najwięcej satysfakcji i dochodów. Nauka się opłaca, a zdobywanie wiedzy jest dziś wygodniejsze, niż kiedykolwiek wcześniej. Kursy są dostępne online, w niskich cenach, na dogodnych warunkach. Czego chcieć więcej, by zdecydować się na rozwój?

Darmowe kursy

Kursy i szkolenia online z certyfikatem
4.9/5 - (23 votes)

Odkryj więcej